0.2a Metroid idővonal [Timeline]


Mielőtt alaposabban elmerülnénk a Metroid franchise sztorijában, íme egy rövid összefoglaló és kronológiai áttekintés a sorozat bő harminc éves felhozatalából – kezdve az 1986-os Nintendo NES-re megjelent első felvonástól a jelenleg is készülő Nintendo Switch-es epizódig bezárólag. [Zárójelben a konzol platform, illetve a megjelenés éve – utóbbi esetében az első premier dátumot vettem alapul, az egyes régiók közti eltérések ugyanis bizonyos epizódoknál években mérhetőek.]

Figyelem: a lenti zanzásított, összefoglaló-jellegű ismertetők rövid mivoltuk ellenére történeti spoilereket tartalmaznak, így fogyasztásuk ennek tudatában ajánlott! [A részletes, egyéb melléktörténetekkel tarkított sztorit a történeti elbeszélésben olvashatod.]

  • 00. Metroid: Volume 1 [Manga, 2003] & 2 [Manga, 2004]
  • 01. Metroid [1986 NES] & Metroid: Zero Mission [GBA, 2004]
  • 02. Metroid Prime [Gamecube, 2002]
  • 03. Metroid Prime: Hunters [DS, 2006]
  • 04. Metroid Prime 2: [Dark] Echoes [Gamecube, 2004]
  • 05. Metroid Prime 3: Corruption [Wii, 2007]
  • 06. Metroid Prime 4 [Switch, TBD 2021?]
  • 07. Metroid Prime: Federation Force [3DS, 2016]
  • 08. Metroid II: Return of Samus [Gameboy, 1991] & Metroid: Samus Returns [3DS, 2017]
  • 09. Super Metroid [SNES, 1994]
  • 10. Metroid: Other M [Wii, 2010]
  • 11. Metroid Fusion [GBA, 2002]
  • 12. Metroid DREAD [NSW, 2021]

Nem a Metroid kánonba illeszkedő játékok:

  • Metroid Prime Hunters: First Hunt Demo [DS, 2004]
  • Metroid Prime Pinball [DS, 2005]
  • Metroid Prime Blast Ball [3DS, 2016]

00. Metroid Manga
A 2003-2004-es években megjelent japán manga képregényekben Samus származásáról, a K2-L bányászbolygón történt eseményekről, a Chozo faj képviselőivel történt találkozásáról, a fejvadász kiképzéséről és a Galaktikus Szövetségben eltöltött idejéről tudhatunk meg többet. A képregény elmeséli, hogyan ütöttek rajta az Űrkalózok az Afloraltit üzemanyagtelepen, hogyan ölték meg a szüleit és hogyan hagyta magára a gonosz Ridley a félelemtől reszkető gyermeket. A sztori kitér Samus és a Chozok közti érzelmi kapcsolatra (a madárszerű lények késve értek oda, de rátaláltak Samusra és pártfogolásukba vették), a Ridley-vel szemben támadt gyűlöletére és a felnőtté válás viszontagságaira is. A képregény arra is fényt derít, mi vezetett az Űrkalózokkal és Mother Brainnel történt konfrontációhoz a Zero Mission küldetés idején, illetve hogy vált Samus a Szövetségi erők újoncából a galaxis legkiválóbb fejvadásza.

01. Metroid / Metroid: Zero Mission
Ez az epizód a Zebes bolygón történt eseményeket dolgozza fel: Samus a bolygó barlangjárataiban bolyongva próbálja megállítani az űrkalózokat abban, hogy tovább kísérletezzenek a Metroid faj képviselőivel, amelyeket a galaxis leigázására használtak volna. Tourian mélységeiben rátalál az Űrkalózok központi számítógépére Mother Brainre, és az agresszorok két parancsnokára, a gaz Kraidre és Ridleyre is, akikkel epikus küzdelemben végez. A Zero Mission tovább bővíti a NES verzió sztoriját: Mother Brain elpusztítását követően az űrkalózok lelövik Samus Gunship hajóját, aki így kényszerleszállást hajt végre Chozodián. Mivel a biomechanikus páncélja megsérül az ütközetben, enélkül kell beszivárognia az űrkalózok anyahajójára, hogy más megoldást találjon a menekülésre. Kitartásának köszönhetően végül Chozodia titkos csatornáin keresztül sikerül visszaszereznie a Chozo páncélzatot és egy mentőhajó segítségével (miután megküzd Ridley robotmásával és beindítja az önmegsemmisítő rendszert) sikerül elmenekülnie a helyszínről.

 

 

 

02. Metroid Prime
Samus vészjelet fog a rádióján, így rögvest elindul a forrásként megjelölt Tallon IV-re, hogy megállítsa az Űrkalózokat, akik a mutagén Phazonból próbálnak épp fegyvert kovácsolni. Nyomozása közben kideríti, hogy a Tallon IV valaha a Chozok által benépesített bolygó volt, ám egy csillagközi objektum becsapódása illetve az így keletkezett Phazon fertőzés miatt a madárszerű lények kénytelenek voltak elhagyni az otthonukat. Mielőtt evakuálták volna a népességet, tudósaiknak még sikerült lokalizálni és lezárni a Phazon forrásául szolgáló krátert, így elejét véve a gyors felszíni terjedésnek. A Chozok megjósolták Samus eljövetelét, ezért a titkos és rejtett szerkezetek segítségével hátrahagyták a szükséges eszközket a Phazon forrás elpusztításához. Miután Samusnak sikerül begyűjteni a szükséges kulcsokat a lezárt kapuhoz (és Meta Ridleyt is a helyére teszi), a fertőzött kráter mélyébe száll, hogy megküzdjön a Phazontól mutálódott Metroid Prime-al a sötétségben. A szőke szépség legyőzi a fenevadat, de Prime az utolsó pillanatban abszorválja a fejvadász Chozo páncélját és eggyé válva vele, a mutagén anyag hatására Dark Samussá evolválódik tovább (de ezt már csak a titkos ending képsorain láthatjuk).

 

 

 

03. Metroid Prime: Hunters
Miután a Galaktikus Szövetség különös telepatikus üzenetet fog, Samust küldik el a távoli Alimbic Clusterbe a Tetra Galaxisba, hogy kiderítse, mit rejt a szignálban is szereplő Ultimate Weapon utalás, azaz a “végső fegyver”. Hat rivális fejvadász, akik tudomást szereztek az üzenetről szintúgy útnak indulnak, hogy a többiek előtt tegyenek szert az ismeretlen szerkezetre. A “végső fegyver” jelentést valójában sohasem specifikálták egyértelműen, de a legvalószínűbb az a tézis, hogy az egész egy hazugságon alapul és a Gorea nevű teremtménytől származik, akit az Alimbics bölcsek (Alimbic Elders) zártak be Eonokkal ezelőtt egy interdimenzionális börtönbe. Mint utólag kiderül, Gorea csak azért küldte szét az üzenetet, hogy a végső fegyverre özönlő “vállalkozók” segítségével valahogy kiszabadítsa magát az őt fogvatartó börtönből. Miután Samus elpusztítja a gonoszt az Omega Cannon segítségével (amely maga az Ultimate weapon, emellett az egyetlen Goreára ható fegyver), a hat fejvadászról úgy hírlik, sikeresen elmenekülnek az objektum megsemmisülése előtt. Hogy mi történt a Samus által megszerzett Omega ágyúval, arról azóta sincs információ.

 

 

 

04. Metroid Prime 2: [Dark] Echoes
Miután a Galaktikus Szövetség elvesztette a G.F.S. Tyr katonai űrhajójával a kapcsolatot, Samust kérik fel az incidens körülményeinek kivizsgálására. A jelek az Aether bolygóra vezetnek, ahol fejvadászunk az összes rohamosztagost holtan találja, akik a jelek szerint az ellenséges Ing faj áldozataiként lelték halálukat. Miután Samus találkozik a bolygót korábban benépesítő, de szinte teljesen kipusztult Luminoth faj egyik utolsó őrével, a fellegvárban ténykedő U-Mos elmeséli, hogy a bolygó dimenzionális stabilitása felborult – köszönhetően annak az ismeretlen objektumnak/meteornak, amelyhez hasonló a Tallon IV-re is becsapódott (később kiderül, hogy mindkét Leviathan a Phaaze bolygóról származik). Mivel a Luminothok a megcsappant populáció miatt már nem tudják felvenni a harcot az Ing invazív erőivel, a szőke szépséget kérik fel arra, hogy segítsen visszaállítani a fény és sötétség egyensúlyát a három fényből táplálkozó energiaszabályzó segítségével. Samus a szerkezetek visszakapcsolásával végül sikerrel jár, így a bolygó egyensúlyát elhozó fény (Light of Aether) örökre elpusztítja a “sötét”-dimenziót és ezzel együtt annak teremtményeit, az Inget is. A végjátékban Samus megküzd az Ing fajt bábként használó Dark Samussal is, aki valójában Metroid Prime inkarnációja (köszönhetően az előzmény titkos endingjében látható eseménysorozatnak). Hogy Metroid Prime végleg eltűnt-e a bolygó pusztulást követően, rejtély (valójában nem, az Echoes titkos befejezésben a világűrben is életre kel a mutagén anyag, így Dark Samus másodszor is túléli az ütközetet).

 

 

 

05. Metroid Prime 3: Corruption
Nehéz idők járnak a Galatikus Szövetségre. A kalózoknak köszönhetően a hálózat szuperszámítógépeit, az Aurora egységeket támadás érte, ezért a főhadiszállás három másik fejvadásszal együtt Samust is felbérelte, hogy segítsen a végére járni a súlyos vírusfertőzéseknek. Már az eligazítás alatt újabb támadás éri a Norion bázist, ám a fejvadászoknak közös erővel sikerül aktiválniuk a védelmi ágyúkat, amellyel szétrobbantják azt az ismeretlen objektumot, amely a bolygó felé tart. (Mint kiderül, ugyanolyan Leviathan tartott a Phaaze bolygóról a Norionra, mint amely az Aetherbe és a Tallon IV-be is becsapódott anno). Bár a támadást visszaverik, a megújult erővel visszatért Dark Samus Phazonnal fertőzi meg a fejvadászokat, akik kishíján belehalnak a robbanás mutagén következményébe. Hosszas regenerációt követően Samus is felépül a támadásból, a Galaktikus Szövetség pedig a számára készült PED (Phazon Enhanced Device) páncéllal és fegyverzettel szereli fel a a Chozo páncélt a további nyomozás segítése céljából. A fertőzés miatt a fejvadászok (Samust is beleértve) maguktól képesek a mutagén anyagot előállítani (amely a PED hajtóanyagául is szolgál) ám az eligazítás során tájékoztatják arról is, hogy a felderítésre küldött három másik csatlóssal időközben megszakadt a kapcsolat. A szövetség a történtek után a már számos esetben bizonyított Aran kisasszonyt bízza meg a feladattal, hogy Ghor, Rundas és Gandraydra helyzetét felkutatva járjon utána a GF Aurora egységek támadása mögötti okoknak. Ahogy fejvadászunk ellátogat a társai utolsó ismert koordinátáival beazonosított három bolygóra (Bryyo, Elisia és a Pirate Homeworld, azaz az Űrkalózok bázisa), az egyre növekvő sejtkorrupció révén a szervezete egyre inkább Phazonnal telítődik, amely veszélyes ugyan, de a fúziós ágyúja brutális erejű Hypermode üzemmódját is képes aktiválni. A sztori alakulásával Samus eljut a Phazon forrásként azonosított Phaaze felszínére is, ahol ki más, mint Dark Samus és a gonoszság forrása, egy Aurora egységből teremtett korrupt MB fogadja, amely végül a bolygó pusztulását is okozza. Hősnőnk az Elysian található Chozok építette Skytownon piheni ki a fáradalmakat, mielőtt újabb kalandba kezdene [titkos befejezés: ahol távozását követően egy ismerős hajó [Sylux ?] veszi őt követőbe.].

 

 

 

06/a. Metroid Prime Trilogy
A Nintendo a Wii életciklusának vége felé fogta a két Gamecube epizódot és a Metroid Prime 3: Corruptionnal együtt egy ízléses, limitált kiadásban megjelentette a Metroid Prime Trilogy kiadást. Nem szimpla gyűjtemény volt ez:

  • az első két rész megkapta a sokkal pontosabb Wiimote-os célzást
  • megvariálták a nehézségi szinteket (megérkezett a Hypermode, amely a Hard-ot váltotta)
  • A játékkal érkezett egy Bonus Credits opció, amellyel a játékos zenei és art galériákat tudott megnyitni
  • Technikailag a 60 Hz-es PAL verziók kerültek fel a lemezre, 480p szélesvásznú képernyőtámogadással a korábbi 4:3-as aránnyal ellentétben
  • Újradizájnolt menü interfész, Mii rendszer a játék fájljaihoz
  • Finomhangolt és csiszolt Visor a játék közben (amely tartalmazza az új ikonokat is a Wiimote mozgásérzékeléshez
  • A első két Prime-ban az ajtók gyorsabban, a Corruptionban lassabban nyílnak
  • Gyengítettek az Echoes Emperor Ing nehézségén a játékot ért kritikák miatt
  • Az egyik legnagyobb hozadék, hogy a Prime 1 és 2 magasabb felbontású és jobb minőségű textúrákat kapott, emellett Bloom Lighting effekttel is felruházták az enginet (Thardus harcnál jól látszik ennek az előnye)
  • A zenei felhozatal is változott, javítva lettek loop issue-k, de bekerültek klasszikus dallamok átmasterelt változatai is, mint amilyen pl. a Tallon IV Impact Crater, vagy Meta Ridley track
  • Kijavításra került a Boost Ball glitch, amit Meta Ridley ellen lehetett felhasználni
  • Bizonyos speciális effektek kikerültek a trilógiából: pl. a Prime 1-ben tapasztalható vízfelszín fodrozódás, mikor találat vagy hatás éri a folyadékot, most már csak hanghatásban hallatszik
    … és még sorolhatnánk, de egy a lényeg: a technikai ráncfelvarrás a Wii-ből kihozta a maximumot, így a trilógiából azóta is ez a legteljesebb kiadás (leszámítva a Wii U eShop verziót, amely a HDD-ről futás miatt gyorsabb töltési sebességeket produkál, 60FPS-ben fut és leheletnyivel még nagyobb felbontású textúrákat produkál. Ha van Wii U-d, jelenleg értelemszerűen ezt a verziót javaslom.)

 

 

06. Metroid Prime 4
A 2021-ben [?] érkező folytatás története egyelőre nem ismert, de az MP3: Corruption eseményei után játszódik majd.

 

07. Metroid Prime Federation Force
[Spinoff epizód, melynek egyedülálló módon nem Samus Aran a főszereplője.] Ugyan a Phaaze elpusztítása következtében a Phazon fenyegetés megszűnt és az Űrkalózok ereje is megcsappant, még mindig jelentős fenyegetést jelentenek a civilizált rendszerek számára. Hogy egyszer, s mindenkorra véget vessenek az agresszorok létezésének, a Galaktikus Szövetség titokban életre hívja a Gólem projektet (Operation Golem),amely gyakorlatilag egy új fejlesztésű, ún. Mech-robotokkal operáló elit osztaggal fejeli meg a flotta erejét. A harci robotokat a GF rendfenntartó ereje, a Federation Force elit űrgyalogságának egy kiválasztott osztaga vezeti, akik jelentős Űrkalóz aktivitást fedeznek fel a Bermuda rendszer három ismert bolygóján, a jeges Excelcionon, az egykoron mechanikus fajnak otthont adó Talvania-n és az apró Bion holdon, mely egy elfeledett ősi űrutazó civilizáció otthonául szolgált az óidőkben. A felderítők megérzései nem tévedtek, mindhárom bolygón ugyanis erős Űrkalóz aktivitást fedeztek fel, így – a Szövetségnek segítő Samus Arannal egyetemben – a Gólem-osztag elindul, hogy végleg leszámoljon az Űrkalóz fenyegetéssel. A küldetések során kiderítik, hogy az agresszorok egy ismeretlen, brutális erejű fegyvert fejlesztenek titokban és egy óriási kalózhajó, a Doomseye védelmét élvezve felügyelik az aktivitást – fedélzetén az új biokompjúterükkel, Master Brainnel egyetemben. A kalandok során a tengerészgyalogosok végül felgöngyölítik az esetet és leszámolnak a kalózok titkos fegyverprojektjével, valamint a Doomseye / Master Brain páros vérszomjas legénységével is.

 

 

 

08. Metroid II: Return of Samus & Metroid: Samus Returns
A Bermuda rendszerben történt események után a Galaktikus Szövetség extrém veszélyes fajnak nyilvánítja a Metroidokat és a saját kudarcba fulladt kísérleteik után Samus Aran-t, a Metroidok szakértőjét kérték fel ismételten arra, hogy a medúza-szerű élőlények szülőbolygójára, az SR388-ra utazva próbálja meg elpusztítani az összes megmaradt egyedet. Samus elutazott a mérgező ökoszisztémával rendelkező bolygóra, hogy teljesítse a feladatot és sikerrel is járt: megsemmisítette a királynőt, ám az utolsó megmaradt Metroid tojásból kikelt fiókát végül nem tudta elpusztítani (a Metroid-bébi nem támadt rá, sőt ellenkezőleg: anyjának tekintette a fejvadászt). [A 2017-es Samus Returns című remake történései: miután Samus visszafelé tart az űrhajójához, váratlanul az Űrkalózok katonai parancsnoka, Ridley támad rá, hogy megszerezze a Metroid-bébit, de erőfeszítései ellenére kudarcot vall. Legyőzve az ellenség Proteus formáját (Ridley kibernetikus kiegészítőitől megfosztott külseje), fejvadászunknak sikerül épségben elhagyni az SR388-at, hogy az újdonsült szerzeményt az Űrtudományi Akadémiának (Space Science Academy) ajándékozza.]

 

 

 

09. Super Metroid
Most, hogy az utolsó ismert Metroid példány is felügyelet alatt áll, a Galaxisra béke telepszik, de a nyugalom sajnos nem hosszú életű: Samus vészjeleket fog az Űrtudományi Akadémiáról, amelynek a Metroid-bébit ajándékozta. Épp az utolsó pillanatban érkezik, mikor Ridleynek sikerül ellopnia a kapszulában lebegő apró Metroidot, így azonnal nemezise hajszolásába kezd. Ridley a Zebes felé tart az újjáépített Űrkalóz bázisra, így Samus ismét az egykoron Chozok benépesítette bolygón találja magát. A fejvadászra nehéz idők várnak, a gaz agresszorok ugyanis arra készülnek, hogy biofegyvernek klónozzák a mutációra fogékony Metroidokat. A történet során Samus elejét veszi az Űrkalózok terveinek, beleértve Ridley-t, a behemót vezért Kraidet, és az időközben helyreállított központi agyként funkcionáló Mother Braint is, amelynek pusztulása a bázis felrobbanásához és az utolsó Metroid-leszármazottak megsemmisüléséhez vezet.

 

 

 

10. Metroid: Other M
Miután Mother Brainnel együtt az utolsó Metroid-ivadék is a semmibe vész, Samust rehabilitálják. A Galaktikus Szövetség a Samus Power Suit páncélzatáról/ból vett sejtminták alapján (amelyek az előzmény végjátékában, a bébiből kifejlett gigantikus Metroid elpusztulásakor kerültek a fejvadászra, miután az megmentette az életét Mother Brain halálos lézertámadásától és felvértezte őt a pusztító Hyper Beammel) genetikailag újrateremtik a Metroid fajt. Samus eközben az űrhajóján sodródva elkap egy “Baby’s Cry” kódnevű segítségkérő szignált az egyik Galaktikus Szövetség irányítása alá tartozó látszólag elhagyatott űrállomásról, és azonnal dönt: utánajár a dolgoknak. A BOTTLE SHIP nevű telepre lépve összetalálkozik a korábbi CO-ja, Adam Malkovich vezette 07. sz. űrgyalogos osztaggal, akikkel együtt a végére járnak, milyen rejtélyes és eltitkolt dolgok történtek az űrállomáson. A kalandok során Samus kideríti, hogy a BOTTLE SHIP valójában egy óriási kutatóközpont, ahol a biológusok egy csoportja mesterségesen kreált környezetben változatos létformákat tanulmányoztak azok jobb megismerése érdekében. Ám ez csak az álca: a “ringleaderek”, akik egy kisebb belsős csoportként önállóan működtek a Galaktikus Szövetség vezetésében, titokban létrehozták a Metroid Warriors nevű projektet melynek céljául a Metroid bébi maradványaiból a fagyasztásnak is ellenálló, biofegyverként használható egyedeket létre. A művelethez a korai Mother Brain klónját keltették életre emberi ún. anyaszerep formába öltve, utalva ezzel Samus korábbi Metroid-bébihez fűződő viszonyára, amellyel képes volt kontrollálni és irányítani az újonnan tenyésztett nemzedéket. Samus, az ügyet lépésről-lépésre felgöngyölítve felfedi azt is, hogy a tudósoknak a sok szörnyűség mellett még Ridleyből is sikerült használható klónt készíteniük, ám ennek okai egyelőre nem ismertek. Adam, hogy egykori kedvenc tanítványát megvédje, végül életét feláldozva zárja le az új fajt tartalmazó szektort és egy utolsó parancsban utasítja a szőke szépséget arra, hogy gondoskodjon az űrállomás további területeinek megtisztításáról. Aran kisasszony sikerrel jár, felkutatja az új Metroid királynőt és újra megsemmisíti az invazív faj utolsó képviselőjét – habár az apa-ideálként (is) tisztelt Adam elvesztése érzelmileg nagyon megviseli.

 

 

 

11. Metroid Fusion
A Metroidok szülőbolygójára küldött kutatócsapat védelmi feladatait ellátva Samus is az SR388-ra utazik. A biológiai felderítés során egy X parazita nevű kórokozó támadja meg a szervezetét, amely eredetileg a Metroid faj natív ellenségének számított a zord bolygón, de mivel a Metroidok kiirtását követően az egyensúly felborult, a populáció masszív szaporodásnak indult. A tudósok Samus állapotának vészes állapota miatt úgy döntenek, hogy eltávolítják a fertőzést szenvedett kibernetikus Chozo Power páncélzatát és utolsó mentsvárként Metroid-vakcinával kezelik az élet-halál közt lebegő fejvadászt. A beavatkozás szinte a halálból hozza vissza hősnőnket, ám felépülése közben a Metroid-specifikus gének miatt szervezete új védelmi mechanizmussal gyarapodik: a Metroid DNS-nek köszönhetően gyakorlatilag immunissá válik az X parazitára, így abszolút előnyös pozícióból tudja felvenni ellene a harcot. Az új külsővel rendelkező Samust ezután a BSL (Biological Space Laboratory) kutatóállomásra küldik kivizsgálás céljából, ahol egyébként a fertőzött Power Suitját is karanténban tartják. A nyomozás során Samus rájön, hogy a Samus génállományát is tartalmazó Chozo Power Suit révén a gazdatestet másolni képes X parazita idővel leklónozta a fejvadászt, létrehozva ezzel az SA-X kódnevű, hihetetlenül szívós élőlényt. Ez az elváltozás további X fertőzéseket is produkál az űrállomáson, amely az idő haladtával szép lassan az összes létező életformát megtámadja/átalakítja. A tisztogatás során Samus rábukkan egy titkos laboregységre is, ahol ismeretlen eredetű Metroidokat tartanak kontroll alatt, s amelyet az SA-X el is pusztít végül. Az X parazita reprodukcióra képes felépítésének köszönhetően már tíz klón is mászkál a fedélzeten, mire fejvadászunk úgy dönt, hogy a digitalizált Adam számítógépe segítségével nekivezeti az űrállomást az SR388 felszínének. Arra számít, hogy a becsapódás utáni gigantikus robbanás az SA-X-el együtt remélhetőleg az összes variánsát is megsemmisíti majd – úgy az űrállomáson, mint a bolygófelszínen. A leválasztás és a becsapódás sikeresen bekövetkezik, ám hogy ezután mi történt végül, azt egyelőre homály fedi.

 

 

 

Nem a Metroid kánon részét képező játékok

Metroid Prime Hunters: First Hunt Demo
Ez a hivatalos Nintendo által megjelentetett demo az első Metroid játék volt a Nintendo DS-re, és az akkoriban kiadott első generációs DS konzolokhoz csomagolták, mint ajándék. A cartridge három kisebb egyjátékos pályaszakaszt, egy a végleges játékhoz kapcsolódó trailer videót és egy kisebb multiplayer szekciót tartalmazott. A First Hunt valójában egy Samus képességeit megkövetelő teszt-scenario volt, amelyben a pontokat a teljesítmény és az ellenfelek találatai alapján osztotta ki a program.

 

 

 

A három játékmód, a Regulator (Type A), a Survivor (Type B), és a Morph Ball (Type C) mind külön céllal készültek: az elsőben hologramokat kellett megsemmisíteni időre, a második egy ún. horda-mód volt hullámokban érkező ellenfelekkel, a harmadik pedig egy Morph Ball logikai-ügyességi scenario volt, szintén időlimites kialakításban. A demo multiplayer szekciója egy wireless 4 játékos multiplayer összecsapás volt, három helyszínnel a főszerepben: az első, a Trooper Module a későbbi végleges Metroid Prime Hunters Data Shrine szintjének egy korai verzióját tartalmazta, a második a szintén későbbi Harvester szint alfa verziója, a harmadik pedig az első kettőhöz hasonlóan a Combat Hall alapjául szolgáló teszt-környezet. Ha bármelyik kihívásban felkerültünk a hi-score táblázatra, megnyílt a végleges változatot népszerűsítő trailer.

Metroid Prime Pinball
Mint ahogy a neve is mutatja, a játék egy flipper-tematikus Metroid játék volt, amely a látvány tekintetében a Metroid Primera hajaz: a játék doboza egy Nintendo DS Rumble Pakot (rezgőmotor kiegészítő) is tartalmazott. A játékban alapvetően nincs sztori, de az egyes helyszínek, főellenségek és pályaelemek mind-mind a Metroid Prime első epizódjának egy-egy helyszínére utalnak. Összesen hat található belőlük (Tallon Overworld, Pirate Frigate, Phendrana Drifts (boss), Phazon Mines (boss), Artifact Temple (boss), és az Impact Crater (boss)) A játékmechanika alapvetően a klasszikus flipperes- és videójátékokra hajazó mini-játékokon alapulnak: különböző feladatok teljesítésével 12 artifact-ot kell összegyűjteni, amely az asztalok közti ugrándozással, bossok legyőzésével és speciális kiegészítők (power bomb, missile, stb) érhető el. Ha sikerül az összes ereklyét megszerezni, megnyílik az Artifact Temple, ahol Meta Ridley legyőzésével le lehet jutni a nagygépes epizódban is ismeretes Impact Craterbe, ahol maga Metroid Prime várja a játékost.

A játék egy hetedik, multiplayer témájú pályát (Magmoor Caverns) is tartalmazott, amellyel egyszerre akár nyolcan küzdhettünk a minél magasabb pontszámért és ehhez elegendő volt csupán egyetlen játékkal rendelkezni (download play). Ez a pálya nem volt része a single üzemmódnak. A játék érdekessége, hogy zenei trackeket tartalmazott a Metroid Prime 2: Echoes-ből és újrafeldolgozásokat a klasszikus Metroidból (pl. a Brinstar téma)

 

 

 

Metroid: Blast Ball
A Blast Ball egy multiplayer-alapú csapatjáték, amely a Metroid Prime: Federation Force univerzumába épülve egyedül botokkal és emberi játékosok ellen is játszható. A játékhoz elegendő egy eredeti kópia, a többiek download play-en keresztül is részt vehetnek benne. A lövöldözős móka a Federation Force-től függetlenül ingyenes demo formájában is megjelent Metroid Prime: Blast Ball címen. Alapvetően egy 3 vs. 3 felállású csapatorientált játékról van szó, amelyben két team, az Indigo és a Gold játszik egymás ellen Mech stílusban. A cél egy speciális labdát eljuttatni az ellenfél kapujába, ám a labda a játékossal törtémő érintkezéssel sebzést okoz, így célszerű inkább célba lőni, mint odavezetni. Ha egy csapat pontot szerez, az ellenfél kapuja zsugorodik, ezzel nehezebbé téve a következő gólt. Az a csapat nyer, amelyiknek sikerül elsőként három gólt szereznie.

Az idő lejártával – ha döntetlen az állás – kezdetét veszi a Sudden Death mód, amelyben a játékosok akár egymást is lőhetik ezzel ideiglenesen inaktívvá téve a sérülést szenvedett mech robotot. Módosítóként javítókapszulák jelennek meg repetitíven a pálya bizonyos területein, de pajzsok, adrenalin löket, Eject power-upok és egyéb felvehető extrák is felbukkannak – ezzel izgalmasabbá téve a versenyt.

 

 

 

Samus Aran végtelennek látszó küzdelme szinte biztos, hogy itt még nem ért véget: az eredetileg X parazita természetes ellenségének, az “ultimate warriornak” teremtett Metroidok már eddig is rendkívüli fenyegetést jelentettek a békés galaxis számára, rossz kezekben pedig kifejezetten végzetesnek bizonyultak. Az Űrkalóz fenyegetés, a Metroidok felépítése, az X parazita terjedésének hármasa komoly veszély az összes létformára nézve, Samus pedig a jövőben is minden bizonnyal azon lesz, hogy a bölcs Chozo tanok és a bosszúvágy kettősével elejét vegye a pusztításnak. 

Stinger
2019. január 12.

Kapcsolódó anyagok

5 1 Szavazat / Vote
Article Rating
Feliratkozás / Subscribe
Visszajelzés / Feedback
guest

0 Comments
Inline Feedbacks
Összes hozzászólás megtekintése / View all comments
Back To Top
0
Van véleményed ? Szólj hozzá !x