A nyár számomra legjobb sztorijait, a StarCraft: Tűzkeresztség és a Teremtők Árnyai, illetve az SC Ghost: NOVA regényeket a mai nappal újabb követte: az Alexandrában járva próbaképpen elnéztem a Sci-fi szekcióhoz, hogy vajon kapható-e a sorozat legújabbja, a Szukits Kiadó gondozásában megjelent, és a Tűzkeresztség egyenes folytatásaként tekinthető Pengék Királynője. Kutatok az Alien vs. Predator regények alatt, de csak a StarCraft: NOVA-t látom. Hümm… nehogymár ne legyen, hiszen csak az Ámokfutás a hiánycikk, amely az eredeti trilógia harmadik kötete volt (mellesleg nem is lesz belőle utánnyomás 2008 tavaszáig, a Szukitsnak írt levelemre jött válasz alapján), a Pengék Királynőjét pedig már hetek óta kapni lehet az online shopokban. Legnagyobb örömömre nem is ért kellemetlen meglepetés, találtam vagy négyet is (eldugva, az egyik sarokban, a legalsó polcon… fura látvány volt egy premier kiadványt így eltemetve látni). Boldogan kaptam a kezembe, hogy a NOVA utolsó oldalait kivégezve belevessem magam Jim Raynor és az ex-Sarah Kerrigan párkapcsolat legújabb történetébe.
(StarCraft: A pengék királynője. 2007. Szukits Kiadó.)
Igazán nincs mit, máskor is!
.
.
KÖszönöm, akkor megvan mit kérek karácsonyra:D
.
.
Szia Zozzy! Nos, a magyarul megjelent StarCraft kötetek száma egész pontosan öt. Ebből a klasszikus trilógia (amely a játék és kiegészítőjének, valamint a folytatásának történetét meséli el), időrendi sorrendben: 1. Tűzkeresztség 2. A teremtők árnyai 3. Ámokfutás Illetve megjelent a Ghost sorozat első epizódja StarCraft: NOVA címmel (ez feltehetően a Tűzkeresztség után és a Pengék Királynője előtt játszódik), illetve az új trilógia első darabja, az általam is említett Pengék királynője, amely Sarah Kerrigant, mint a Zerg faj új reménységét mutatja be. Én azt javaslom, először olvasd el a klasszikus trilógiát (bár az utolsóként megjelent Ámokfutás érdekes módon újonnan beszerezhetetlen –… Read more »
Üdv Szings!
régóta tervezem a SC könyvek beszerzését, de nem mertem belevágni, mert nem tudtam, meleket kedllene, és milyen sorrenben megvenne/elolvasnom – itt elsősorban a történeti sorrendre gondolok, hisz utálok bármit is úgy nézni/játszani/olvasni, hogy nem tudom az előzményeket. Ha szépen megkérlek, összeírnád, milyen sorrenben érdemes ezeket elolvasni, illetve mik az egymástól független történetek?
Kösz!
Zozzy